Banner

Kam kráčíš zlato 2021?

Kam kráčíš zlato 2021?   
31.12.2020 12:33

Zlato, kov králů a faraonů má i v dalším roce velkou šanci na svůj růst. Vývoj světové ekonomiky nám dává tušit, že i v roce 2021 bude stoupat objem oběživa, jinými slovy, že hlavní centrální banky pomocí mnoha nástrojů budou dále zjednodušeně řečeno tisknout bankovky. Tím mimo jiné dochází ke znehodnocování jejich hodnoty.

Zlato se naopak těší oblibě investorů právě v těchto časech globální nejistoty. Je důležité mít na paměti, že zlato jako komodita patří mezi ty více rizikové a proto i investice do tohoto typu aktiv je třeba plánovat zodpovědně a mít vnitřně nastavený plán, kterého je nutné se držet. V poslední době je také přehodnocováno nastavení a rozložení portfólia investora ve prospěch zlata nebo drahých kovů, kde z 5% v celkovém majetku aktiv je doporučováno navýšení na 10-20%.

Z našeho pohledu bude poměrně silným argumentem pro nákup zlata situace s pandemií covid-19. I přesto, že se již začalo očkovat v mnoha zemích, není zcela jasné, jaké dopady bude vakcína na trhy mít. Dochází k různým mutacím viru, velká neznámá je rychlost proočkování a s tím spojená důvěra občanů ve vakcínu. Bankroty firem budou probíhat po celý rok ve vlnách podle toho, jaké obory budou dlouhodobě zasaženy. Zlato i přes svůj zhruba 20% růst v roce 2020
bude mít potenciál minimálně na stejné zhodnocení v roce 2021. Rostlo i stříbro nebo palladium. 

V průběhu roku tak očekáváme stanovení nového maxima 2100-2200 USD/1oz na zlatě s následnou korekcí, která
může být zastavena silnou hladinou 2000 USD/1oz.

 

Přejeme všem pevné zdraví, nervy a šťastnou ruku v roce 2021 při rozhodování jak naložit s Vaším
majetkem.

 

Robert Antoš

 

www.zlateslitky.cz