Banner

Přeprava, sledování a pojištění zásilek

Přeprava, sledování a pojištění zásilek

 K doručování všech zásilek využíváme výhradně služeb České pošty formou cenného psaní nebo cenného balíku. Zásilky jsou doručovány výhradně do vlastních rukou adresáta. O odeslání zásilky jste informování emailem, ve které je odkaz na tzv. track number, podle kterého lze trasovat Vaši zásilku (https://www.postaonline.cz/trackandtrace).
Všechny zásilky na cestě k Vám jsou samozřejmě 
pojištěny na 100 % hodnoty zboží. Maximální pojistná hodnota je dle regulí České pošty 1 milion korun, proto se o svoje zboží ani peníze nemusíte obávat. Do doby, než si zásilku převezmete, je Váš balíček plně pojištěn proti ztrátě nebo poškození. Jinými slovy, i kdyby se cokoliv ztratilo, dostanete zpět buď Vaše peníze, nebo nové zboží. Vše ostatní vyřeší Česká pošta a my :-)
 
O zásilce se můžete rovněž informovat na našem telefonním čísle +420 605 241 216.
Upozorňujeme, že za dodání neporušené zásilky odpovídá přepravce, proto je při přebírání nutné pečlivě zkontrolovat obal zásilky, zda není porušen. V případě pochybností zásilku vyfoťte, nepřebírejte a vraťte dopravci nebo na přepážce České pošty. V případě poškození zásilky dále postupujte prosím podle pokynů v 
Reklamačních podmínkách. 
 
DŮLEŽITÉ SDĚLENÍ
Česká pošta ponechá nevyzvednutou zásilku na své pobočce po dobu max. 15 dnů a poté ji vrací zpět odesílateli jako nedoručitelnou. V případě nevyzvednuté zásilky na dobírku je zásilka vrácena zpět odesílateli již po 10 dnech. Toto je potřeba mít na paměti při plánování vyzvednutí.
 
POSTE RESTANTE
Pokud nemůžete nebo z jakéhokoliv důvodu nechcete uvést Vaši stálou adresu (např. z důvodu zesílené ochrany soukromí), můžete s důvěrou využít méně známou službu „POSTE RESTANTE“.
Princip spočívá v tom, že si vyberete jakoukoliv pobočku České pošty na území ČR a uvedete ji jako adresu dodání (viz. příklad níže). Na tuto pobočku Vám bude zásilka zaslána a Vy si ji budete moci vyzvednout.
 
Příklad adresy POSTE RESTANTE:
 
Vážený pan
Martin Novák, nar. 1973
POSTE RESTANTE
543 01 Vrchlabí
 
Důležité je vědět, že Česká pošta Vás nikterak o uložení zásilky neinformuje. Na pobočku pošty se stačí dostavit, předložit doklad totožnosti a zásilku si vyzvednout. K zásilce POSTE RESTANTE je vygenerován číselný kód, podle kterého můžete zásilku vytrasovat na stránkách České pošty.